fitarena.com.pl fitarena.com.pl - Portal internetowy

Robtom - www.robtomspzoo.com

Robtom

Na większości budów i przy pracach konserwacyjnych potrzebne jest używanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawienie zazwyczaj jest pokaźną częścią kosztów inwestycji. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno odznaczać się profesjonalne przedsiębiorstwo posiadające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma wynajmująca rusztowania. Przede wszystkim trzeba zapoznać się ze szczegółową ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej wygodną opcją jest wybranie firmy, której usługi są na tyle wszechstronne, aby nie angażować kilku różnych podmiotów. Wybranie jednej firmy do dzierżawy, transportu oraz montażu oznacza redukcję wysiłku logistycznego i spore oszczędności. Dzięki tej decyzji nie będzie powodu, by martwić się o żaden element powiązany z pracami, w tym samodzielny transport rusztowań. Warto mieć świadomość, że niektóre firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., świadczą nawet usługi związane z pracami elewacyjnymi.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której obszarem działania jest dzierżawa rusztowań elewacyjnych, wydaje się stopień wykwalifikowania osób w niej zatrudnionych. Nie chodzi tu tylko o osoby, które na placu budowy będą stawiać konstrukcję. Z profesjonalistami powinno się mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z firmą: od pierwszego kontaktu, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez pracownika z odpowiednimi uprawnieniami. Poza tym, w toku wynajmu będziemy kontaktować się z m.in. konsultantem, który wyceni koszt usługi. Doświadczone firmy w branży oferują także fachowe doradztwo, tak w zakresie samego sprzętu, jak też przepisów BHP.

Równie istotne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym przeszkolonych monterów, mogących pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak jedynie jedna strona tej sprawy. Drugą są odpowiednio dobrane komponenty oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od typu rusztowań, powinny one przechodzić regularne przeglądy.

Mogłoby się wydawać, że materiał lub marka rusztowań nie mają dużego znaczenia. Jest jednak inaczej. Obecnie na przykład szeroko używa się rusztowań aluminiowych, cechujące się odpornością oraz lekkością. Należą do nich na przykład rusztowania Plettac lub Layher produkty naprawdę prestiżowych liderów na rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań odpowiednio je konserwuje oraz dokonuje przeglądów, sprzęt nie powinien zawieść, nawet w niekorzystnych warunkach. Oprócz tego, systemy znanych przedsiębiorstw zazwyczaj są przyjazne w montażu, a to wpływa na szybkość robót.

Jeszcze jedną cechą sprawdzonego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz wykonującego montaż rusztowań jest terminowość. Każda osoba działająca w branży budowlanej doskonale wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły mogą przełożyć się na spore straty i nerwową atmosferę wokół inwestycji. Dlatego renomowane firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie pozwalają sobie na lekceważenie uzgodnionych terminów. Ich pracownicy rozumieją, że powinni skonstruować realistyczny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna strona nie jest narażona na straty wynikające z opóźnień.

Montaż rusztowań powinien również być po prostu szybki. Na to z kolei wpływa fachowość wykonawcy, doświadczenie, typ rusztowań i in. Można zauważyć, że niektórzy z producentów (np. Plettac) podają do wiadomości, ile m2 może kosztować specjalista. Widełki są jednak naprawdę szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa cechuje się czymś innym. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Musi być przeprowadzony zgodnie z harmonogramem, szybko i skutecznie, tak, aby nie hamować kolejnych etapów prac.

https://www.robtomspzoo.com/rusztowania-gdansk/

Trzeba powiedzieć, że rusztowań używa się w wielu sytuacjach, a wznoszenie wieżowców jest zaledwie przykładem ich zastosowań. Fachowa firma doceni każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy umożliwić renowację sufitu w wysokiej hali. Docenia także lojalność. Choćby okazyjnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2013 fitarena.com.pl